B285 Pacific Grove Complete Queen Panel Bed
SKU:
B285-10-K
Category: Beds
Tags: Beds, Brown, Driftwood Oak, Emerald Home Furnishings
Brand: Emerald Home Furnishings
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
Bring the outside in with the light and airy, casual style of the Pacific Grove collection. Burnished and aged hardware accent the sand dune colored finish featuring light wire brushing, glazing, rasping, and sand-through. You’ll find a perfect blend of modern, rustic, and coastal design aesthetics with the rounded shapes, and neutral tones. The Pacific Grove’s casual, yet sophisticated look will bring out the best in your space.
Product Details
| SU Dim Length | 63 in |
|---|---|
| SU Dim Width | 87 in |
| SU Dim Height | 58 in |
| Hot Buy (West Volume) | No |
| Hot Buy (East Volume) | No |
| Foundation Required | Yes |
| Tariff Exempt | No |
| Dimensions | 63 × 87 × 58 in |
|---|---|
| Brand | Emerald Home Furnishings |
| Color | Brown |
| Detail Color | Driftwood Oak |
| Style | Coastal |
| Bed Size | Queen |
| Collection | B285 Pacific Grove |
Contact Us
"*" indicates required fields