B132 Lacey Queen Upholstered-footboard-rails-grey
SKU:
B132-10FBR-03
Category: Bed Parts
Tags: Bed Parts, Emerald Home Furnishings, Gray
Brand: Emerald Home Furnishings
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
Create your sophisticated, luxurious master retreat with the Lacey bedroom collection. Luscious velvet-like fabric in silver gray is detailed with chrome trim and deep button tufts creating elegant softness. Transform your home with the stylish details and timeless beauty of Lacey!
Product Details
| SU Dim Length | 64 in |
|---|---|
| SU Dim Width | 3 in |
| SU Dim Height | 13 in |
| CTN Dim Length | 83 in |
| CTN Dim Width | 12 in |
| CTN Dim Height | 9 in |
| CTN Volume | 5.19 cft |
| CTN Weight | 42 lbs |
| Hot Buy (West Volume) | Yes |
| Hot Buy (East Volume) | Yes |
| Foundation Required | Yes |
| Tariff Exempt | Yes |
| Dimensions | 64 × 3 × 13 in |
|---|---|
| Brand | Emerald Home Furnishings |
| Color | Gray |
| Style | Contemporary |
| Collection | B132 Lacey |
Contact Us
"*" indicates required fields