5/0 Panel Footboard
SKU:
39371
Category: Bed Parts
Tags: Bed Parts, Brown, Hazelwood, Riverside Furniture
Brand: Riverside Furniture
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
Product Details
| 5/0 Panel Footboard | Constructed of solid pine |
|---|---|
| 5/0 Panel Footboard | Includes wood support slats for bedding and wood support leg(s) with a built-in leveler attached to each slat |
| Dimensions | 63.50″W X 03.50″D X 20.00″H |
| Weight | 0.00 lbs |
| Includes wood support slats for bedding and wood support leg(s) with a built-in leveler attached to each slat | Yes |
| Weight | 48.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 3.5 × 63.5 × 20 in |
| Brand | Riverside Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | Hazelwood |
| Style | Urban Organic |
| Collection | Intrigue |
Contact Us
"*" indicates required fields