4/6-5/0 Uph Headboard
SKU:
46170
Category: Bed Parts
Tags: Bed Parts, Brown, Gray Wash, Riverside Furniture
Brand: Riverside Furniture
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
Product Details
| 4/6-5/0 Uph Headboard | Constructed of Poplar solid and Oak veneer |
|---|---|
| 4/6-5/0 Uph Headboard | 46170-46172-46175 Queen Uph Bed Size: 65 1/4″ wd x 85 3/4″ dp x 60″ ht |
| 4/6-5/0 Uph Headboard | 46170-46172-46173 Queen Uph Storage Bed Size: 65 1/4″ wd x 93 3/4″ dp x 60″ ht |
| 4/6-5/0 Uph Headboard | Upholstered with 100% Linen |
| 4/6-5/0 Uph Headboard | Cleaning code: WS |
| Dimensions | 65.25″W X 04.25″D X 60.00″H |
| Weight | 113.54 lbs |
| 46170-46172-46175 Queen Uph Bed Size: 65 1/4″ wd x 85 3/4″ dp x 60″ ht | Yes |
| 46170-46172-46173 Queen Uph Storage Bed Size: 65 1/4″ wd x 93 3/4″ dp x 60″ ht | Yes |
| Upholstered with 100% Linen | Yes |
| Cleaning code: WS | Yes |
| Weight | 113.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 4.25 × 65.25 × 60 in |
| Brand | Riverside Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | Gray Wash |
| Style | Modern Contemporary |
| Collection | Vogue |
Contact Us
"*" indicates required fields