Clair Leather Round Coffee Table – Cocoa Brown
SKU:
51011967
Category: Cocktail & Coffee Tables
Tags: Brown, Classic Home, Cocktail & Coffee Tables, Dark Brown
Brand: Classic Home
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
Sophisticated and versatile, the Claire Leather Coffee Table features a sleek, clean design that complements various styles. The simple round shape brings softness to your room while the iron base ads a tough of unexpected dimension and design.
Product Details
| Overall Dimensions | 40”W x 40”D x 17”H |
|---|---|
| Materials | Top Grain Leather,Iron |
| Colors | Dark Brown |
| Weight | 47.3 lbs |
| Table Top Thickness | 15″ |
| Table Clearance From Floor | 2″ |
| Extension | No |
| Weight | 47.3 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 40 × 17 in |
| Brand | Classic Home |
| Color | Brown |
| Detail Color | Dark Brown |
| Style | Industrial |
| Collection | Clair |
Contact Us
"*" indicates required fields