U4161 Maeve Wedge W / 1 Square Pillow- Gray
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
If you thought amenities were only for motion furniture, think again. The completely stylish Maeve collection offers a console with hidden storage, stainless steel cupholders, a wireless charging station, and a Bluetooth speaker with USB chargers. An extra-wide, barrel-shaped accent chair is accompanied by a matching barrel-shaped storage ottoman. The spacious wedge of the sectional makes for extra cuddling space, while the gorgeous dark gray fabric sits atop a warm-toned exposed wood base. Get the whole package with the Maeve collection.
Product Details
| SU Dim Length | 63 in |
|---|---|
| SU Dim Width | 40 in |
| SU Dim Height | 34.75 in |
| CTN Dim Length | 63.8 in |
| CTN Dim Width | 40.4 in |
| CTN Dim Height | 23.6 in |
| CTN Volume | 35.2 cft |
| CTN Weight | 90 lbs |
| Fabric | 100% Polyester |
| Hot Buy (West Volume) | No |
| Hot Buy (East Volume) | No |
| Dimensions | 63 × 40 × 34.75 in |
|---|---|
| Brand | Emerald Home Furnishings |
| Color | Gray |
| Style | Contemporary |
| Collection | U4161 Maeve |
Contact Us
"*" indicates required fields