Ranger Power Recliner with Power Headrest, Lumbar, Heat & Massage
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
Meet the Ranger recliner, your new relaxation paradise. Packed with every luxurious comfort feature you could possibly need, all in an eye-catching transitional style. Kick back in the Zero Gravity recline for ultimate weightless relaxation, while heat and air massage functions soothe all your tired muscles. Keep your devices close and charged up with handy USB-A and USB-C charging ports. Upholstered in your choice of rich, decadent top-grain leather, Ranger has all the style you want and all the comfort you deserve.
Product Details
| Collection | Ranger |
|---|---|
| Carton Volume | 26.850 |
| Carton Weight | 190.000 lb |
| Type | Recliners |
| Weight | 190 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 41 × 37 × 44 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | No Color |
| Collection | Ranger |
Contact Us
"*" indicates required fields