Ranger Power Reclining Loveseat with Console, Power Headrest, Lumbar, Heat & Massage
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
Bring the future of relaxation to your living room with the Ranger loveseat. All of our cutting-edge relaxation features, in a show-stopping transitional package. Kick back in the Zero Gravity recline for completely weightless relaxation, while heat and air massage functions soothe all your tired muscles. Keep your devices charged up and within reach with USB-A and USB-C charging ports and wireless charging tray, located in the handy center console, complete with cupholders. It’s all possible with Ranger.
Product Details
| Collection | Ranger |
|---|---|
| Carton Volume | 54.530 |
| Carton Weight | 332.000 lb |
| Type | Reclining Loveseats |
| Weight | 332 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 41 × 73 × 44 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | No Color |
| Collection | Ranger |
Contact Us
"*" indicates required fields