U3327 Franky Accent Chair – Brown / Cow Print
SKU:
U3327-05-35
Category: Chairs
Tags: Brown, Chairs, Cow Hide, Emerald Home Furnishings
Brand: Emerald Home Furnishings
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
ACCENT CHAIR – BROWN/COW PRINT
Product Details
| SU Dim Length | 33 in |
|---|---|
| SU Dim Width | 29 in |
| SU Dim Height | 43 in |
| CTN Dim Length | 29 in |
| CTN Dim Width | 30 in |
| CTN Dim Height | 40 in |
| CTN Volume | 20.14 cft |
| CTN Weight | 36 lbs |
| Fabric | 100% Polyester |
| Hot Buy (West Volume) | No |
| Hot Buy (East Volume) | No |
| Dimensions | 33 × 29 × 43 in |
|---|---|
| Brand | Emerald Home Furnishings |
| Color | Brown |
| Detail Color | Cow Hide |
| Style | Rustic |
| Collection | U3327 Franky |
Contact Us
"*" indicates required fields