Swivel Lift-top L-desk
SKU:
23932
Category: Desks
Tags: Brown, Desks, Riverside Furniture, Umber
Brand: Riverside Furniture
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
Product Details
| Constructed of hardwood solid and Oak veneer | Yes |
|---|---|
| Top panel swivels 360 degrees allowing for a left or right facing L-shaped configuration | Yes |
| Lower desk top lifts up to accommodate standing work | Yes |
| All drawers have dovetail joinery and ball-bearing extension guides | Yes |
| Bottom file drawer accepts letter or legal size files | Yes |
| Dimensions | 56.00″W X 22.00″D X 30.50″H |
| Weight | 176.37 lbs |
| Weight | 176.4 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 22 × 56 × 30.5 in |
| Brand | Riverside Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | Umber |
| Style | Modern Contemporary |
| Collection | Prelude |
Contact Us
"*" indicates required fields