Indoor/outdoor Fallon Gray Multi 5’x8′
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
Casual stripes and subtle zig zag give this rug an understated, geometric look suitable for most indoor or outdoor styles and spaces. Each rug is handwoven from durable polyester yarn created from recycled plastic bottles, making this a sustainable design choice.
Product Details
| Overall Dimensions | 24”W x 36”D x 0.7”H |
|---|---|
| Materials | 100% Recycled Polyester |
| Weight | 2.8 lbs |
| Weight | 2.8 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 36 × 24 × 0.7 in |
| Brand | Classic Home |
| Color | Gray |
| Style | Contemporary |
| Collection | Fallon |
| Rug Size | 5’x8′ |
Contact Us
"*" indicates required fields