Doormat Welcome 24×36
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
Welcome family and friends with this charming indoor or outdoor rug crafted from natural sustainable coconut husks and screen printed by hand with a blooming daisy design.
Product Details
| Overall Dimensions | 24”W x 36”D x 0.5”H |
|---|---|
| Materials | 100% Coir / PVC Backing |
| Colors | Peony |
| Weight | 11 lbs |
| Weight | 11 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 36 × 24 × 0.5 in |
| Brand | Classic Home |
| Color | Cream |
| Detail Color | Peony |
| Style | Traditional |
| Collection | Doormat |
| Rug Size | 24 x 36 |
Contact Us
"*" indicates required fields