Warren Painting Art 48×72 By Buddy Whitlock
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
Deep contrasts and expressive brushwork converge in Warren Painting, forming an abstract composition of texture and movement. Framed in a black floating frame, it brings bold sophistication.
Product Details
| Overall Dimensions | 48”W x 2”D x 72”H |
|---|---|
| Materials | Canvas, Poly fiber frame |
| Weight | 16.32 lbs |
| Weight | 16.32 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 2 × 48 × 72 in |
| Brand | Classic Home |
| Color | Blue |
| Style | Contemporary |
| Collection | Warren |
Contact Us
"*" indicates required fields