Valley Painting Art 60×40 By Buddy Whitlock
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
Soft layers of warm tones and delicate brushwork shape Valley Painting, capturing the calm serenity of a sunlit valley. Framed in a copper floating frame, it brings organic charm to any room.
Product Details
| Overall Dimensions | 60”W x 2”D x 40”H |
|---|---|
| Materials | Canvas, Poly fiber frame |
| Weight | 11 lbs |
| Weight | 11 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 2 × 60 × 40 in |
| Brand | Classic Home |
| Color | Green |
| Style | Transitional |
| Collection | Valley |
Contact Us
"*" indicates required fields