Red Rock Painting Art 72×36 By Buddy Whitlock
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
Earthy tones and dynamic textures come to life in Red Rock Painting, mirroring the raw beauty of natural landscapes. Suspended in a black floating frame, it creates a bold focal point.
Product Details
| Overall Dimensions | 72”W x 2”D x 36”H |
|---|---|
| Materials | Canvas, Poly fiber frame |
| Weight | 12.24 lbs |
| Weight | 12.24 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 2 × 72 × 36 in |
| Brand | Classic Home |
| Color | Brown |
| Style | Contemporary |
| Collection | Red |
Contact Us
"*" indicates required fields