Marrs Painting 48×72 By Buddy Whitlock
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
Inspired by nature’s calm, Buddy Whitlock’s Marrs painting reflects subtle beauty through its muted greens and fluid abstractions. The thick oak natural shadow frame enhances its modern yet timeless aesthetic.
Product Details
| Overall Dimensions | 48”W x 3”D x 72”H |
|---|---|
| Materials | Art Board, Poly Fiber Frame |
| Weight | 40 lbs |
| Weight | 40 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 3 × 48 × 72 in |
| Brand | Classic Home |
| Color | Green |
| Style | Transitional |
| Collection | Marrs |
Contact Us
"*" indicates required fields