Hush Painting Art 60×40 By Buddy Whitlock
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
Deep contrasts and quiet tones create a contemplative atmosphere in Hush Painting, where abstraction meets stillness. Framed in a sleek black floating frame, it exudes understated sophistication.
Product Details
| Overall Dimensions | 60”W x 2”D x 40”H |
|---|---|
| Materials | Canvas, Poly fiber frame |
| Weight | 11.33 lbs |
| Weight | 11.33 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 2 × 60 × 40 in |
| Brand | Classic Home |
| Color | Gray |
| Style | Contemporary |
| Collection | Hush |
Contact Us
"*" indicates required fields