Chaos I Painting Art By Buddy Whitlock
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
The Chaos I Painting by Buddy Whitlock captures raw energy and untamed emotion, enclosed in a black floating frame. Its textured abstraction tells a bold visual story, drawing focus to its expressive brushwork.
Product Details
| Overall Dimensions | 40”W x 2”D x 60”H |
|---|---|
| Materials | Canvas, Poly fiber frame |
| Weight | 11.33 lbs |
| Weight | 11.33 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 2 × 40 × 60 in |
| Brand | Classic Home |
| Color | Black |
| Style | Contemporary |
| Collection | Chaos |
Contact Us
"*" indicates required fields