Eaton Hall Chest
SKU:
9110-LR-766
Category: Accent Furniture
Tags: Accent Furniture, Bassett Mirror Company, Brown
Brand: Bassett Mirror Company
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
The Eaton hall chest has 4 drawers with overstated round drawer pulls, the top drawer is felt lined. Finish: dark Sumatra. Soft close hinges. Adjustable floor levelers. Hand cutouts for ease of mobility.
Product Details
| Color/Finish | Brown |
|---|---|
| Color Details | Dark Sumatra |
| Material | Wood |
| Style | Modern |
| Weight Capacity | 50 lbs |
| Shipping Weight | 170.00 lbs |
| Shipping Method | LTL |
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 44 × 45 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | Brown |
| Style | Modern |
| Collection | Eaton |
Contact Us
"*" indicates required fields