Hera Solid Wood Round Dining Table
SKU:
51011879
Category: Dining Tables
Tags: Classic Home, Cream, CreamwoodSize, Dining Tables
Brand: Classic Home
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
A celebration of family, our Hera Dining Table created by artisans as a tribute to our dedication to quality and design. A versatile, timeless work of art available in two hand finished colors accented with a beautiful multi-faceted pedestal base.
Product Details
| Overall Dimensions | 60”W x 60”D x 30”H |
|---|---|
| Materials | Mango Wood |
| Colors | Creamwood |
| Weight | 177 lbs |
| Table Top Thickness | 2″ |
| Table Clearance From Floor | 28″ |
| Overhang Front Back | 12.5″ |
| Overhang Side Side | 12.5″ |
| Extension | No |
| Weight | 177 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 60 × 60 × 30 in |
| Brand | Classic Home |
| Color | Cream |
| Detail Color | CreamwoodSize |
| Style | Transitional |
| Collection | Hera |
Contact Us
"*" indicates required fields