Coleen Solid Wood 6dr Buffet – Vintage Cream
SKU:
52004725
Category: Dining Storage
Tags: Classic Home, Cream, Dining Storage, Vintage Cream
Brand: Classic Home
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
Masterfully crafted from solid reclaimed pine, the Coleen Buffet brings timeless sophistication to your space. Its textured detailing and vintage cream finish lend an air of refined elegance, perfectly balancing classic design with modern versatility.
Product Details
| Overall Dimensions | 98”W x 18”D x 36”H |
|---|---|
| Materials | Reclaimed Pine |
| Colors | Vintage Cream |
| Weight | 207 lbs |
| Casegoods Door Quantity | 6 |
| Shelf Interior Dimensions | 31.5″ x 14.5″ x 14.5″ |
| Wire Management Holes | 1 |
| Anti Tip Kit Included | YES |
| Storage Configuration | 6 Door |
| Weight | 207 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 98 × 36 in |
| Brand | Classic Home |
| Color | Cream |
| Detail Color | Vintage Cream |
| Style | Transitional |
| Collection | Coleen |
Contact Us
"*" indicates required fields