Brookside Solid Wood 4dr Cabinet – Cocoa Brown
SKU:
52010991
Category: Dining Storage
Tags: Brown, Classic Home, Cocoa Brown, Dining Storage
Brand: Classic Home
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
Inspired by old-world designs, the Brookside Dining Collection showcases solid mango wood with hand-applied finishes and sculpted curves. Its natural tones and texture offer rugged beauty, creating a stunning focal point in any dining space.
Product Details
| Overall Dimensions | 72”W x 18”D x 34”H |
|---|---|
| Materials | Mango Wood |
| Colors | Cocoa Brown |
| Weight | 156 lbs |
| Casegoods Door Quantity | 4 |
| Shelf Interior Dimensions | 33″ x 15.75″ x 13.25″ |
| Wire Management Holes | 1 |
| Anti Tip Kit Included | YES |
| Storage Configuration | 4 Door |
| Weight | 156 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 72 × 34 in |
| Brand | Classic Home |
| Color | Brown |
| Detail Color | Cocoa Brown |
| Style | Rustic |
| Collection | Brookside |
Contact Us
"*" indicates required fields