X-back Uph Side Chair 2in
SKU:
50357
Category: Chairs & Benches
Tags: Chairs & Benches, Cream, Natural, Riverside Furniture
Brand: Riverside Furniture
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
Product Details
| Constructed of hardwood solid | Yes |
|---|---|
| Upholstered seat height: 19″ | Yes |
| Upholstered with 100% Polyester | Yes |
| Cleaning code: S | Yes |
| Dimensions | 21.00″W X 23.50″D X 38.50″H |
| Weight | 18.74 lbs |
| Weight | 37.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 23.5 × 21 × 38.5 in |
| Brand | Riverside Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | Natural |
| Style | Refined Glam |
| Collection | Sophie |
Contact Us
"*" indicates required fields