Woven Side Uph Chair 2in
SKU:
36965
Category: Chairs & Benches
Tags: Chairs & Benches, Cream, Hazelnut, Riverside Furniture
Brand: Riverside Furniture
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
Product Details
| Constructed of hardwood solid and woven seagrass | Yes |
|---|---|
| Removable seat cushion is upholstered with 100% Polyester | Yes |
| Cleaning Code: WS | Yes |
| Seat height with cushion: 20″ | Yes |
| Seat height without cushion: 18″ | Yes |
| Dimensions | 20.50″W X 24.00″D X 41.00″H |
| Weight | 22.05 lbs |
| Weight | 44.1 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24 × 20.5 × 41 in |
| Brand | Riverside Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | Hazelnut |
| Style | Updated Classics |
| Collection | Mix-n-match Chairs |
Contact Us
"*" indicates required fields