Plymouth Gray Pair of Upholstered Dining Chairs
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
Designed to complement our Plymouth dining tables with a coordinating cottage look, this charming dining chair features an appealing open back design with a diamond-shaped detail, intricately carved trestles and turned legs for added vintage character. Available in a distressed medium brown finish, each chair is upholstered in a durable and cleanable coordinating fabric, providing comfort for long periods of sitting.
Product Details
| Collection | Plymouth |
|---|---|
| Type | Dining Chairs |
| Carton Volume | 8.934 |
| Carton Weight | 58.000 lb |
| Product Weight | 58 lb |
| Weight | 58 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 26 × 22 × 40 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Style | Rustic |
| Collection | Plymouth |
Contact Us
"*" indicates required fields