HD60581 Whitmore Dining Chair – Navy
SKU:
HD60581-69-01NV
Category: Chairs & Benches
Tags: Blue, Chairs & Benches, Emerald Home Furnishings, Navy
Brand: Emerald Home Furnishings
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
DINING CHAIR – NAVY
Product Details
| SU Dim Length | 21 in |
|---|---|
| SU Dim Width | 18 in |
| SU Dim Height | 37 in |
| CTN Dim Length | 39.25 in |
| CTN Dim Width | 18 in |
| CTN Dim Height | 8 in |
| CTN Volume | 3.27 cft |
| CTN Weight | 20 lbs |
| Hot Buy (West Volume) | No |
| Hot Buy (East Volume) | No |
| Dimensions | 21 × 18 × 37 in |
|---|---|
| Brand | Emerald Home Furnishings |
| Color | Blue |
| Detail Color | Navy |
| Style | Contemporary |
| Collection | HD60581 Whitmore |
Contact Us
"*" indicates required fields