D451 Coronado Upholstered Dining Bench – Cream Stripe
SKU:
D451-36-19
Category: Chairs & Benches
Tags: Chairs & Benches, Emerald Home Furnishings
Brand: Emerald Home Furnishings
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
UPHOLSTERED DINING BENCH – CREAM STRIPE
Product Details
| SU Dim Length | 60.5 in |
|---|---|
| SU Dim Width | 18.5 in |
| SU Dim Height | 19 in |
| CTN Dim Length | 64.5 in |
| CTN Dim Width | 22.5 in |
| CTN Dim Height | 23 in |
| CTN Volume | 19.32 cft |
| Fabric | 91.7% poyester, 4.7% acrylic, 3.6% linen |
| Hot Buy (West Volume) | No |
| Hot Buy (East Volume) | No |
| Dimensions | 60.5 × 18.5 × 19 in |
|---|---|
| Brand | Emerald Home Furnishings |
| Collection | D451 Coronado |
Contact Us
"*" indicates required fields