Bahama Dining Chair W/ Upholstered Seat
SKU:
28301WHD----STD
Category: Chairs & Benches
Tags: Bramble, Chairs & Benches, White, White Harvest Distressed
Brand: Bramble
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
Product Details
| CBM | 0.18096 |
|---|---|
| Number of Packages | 1 |
| M3CUBIC FEET | 6.39 ft³ |
| Package 1 Dimensions | 20.5 x 22.8 x 39.4 in |
| Package Weight Total | 26.46 lbs |
| Net Weight | 19.84 lbs |
| Weight | 19.84 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 21 × 19 × 37 in |
| Brand | Bramble |
| Color | White |
| Detail Color | White Harvest Distressed |
| Style | Transitional |
| Collection | Bahama |
Contact Us
"*" indicates required fields