Brisbane Outdoor Counter Stool
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
Inspired by nature and crafted for durability by our artisans, the Brisbane Counter Stool features a meticulously woven frame and plush Olefin cushion. Its inviting design creates a space where style meets comfort, perfect for lingering outdoor dinners. Built to endure the elements, it seamlessly blends function with timeless elegance.
Product Details
| Overall Dimensions | 21.75”W x 23.75”D x 39.25”H |
|---|---|
| Materials | Synthetic Hyacinth Rope, 100% Olefin |
| Colors | Natural |
| Weight | 18 lbs |
| Weight | 18 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 23.75 × 21.75 × 39.25 in |
| Brand | Classic Home |
| Color | Cream |
| Detail Color | Natural |
| Style | Transitional |
| Collection | Brisbane |
Contact Us
"*" indicates required fields