Plymouth Gray Nightstand
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
Vintage cottage style meets modern convenience with the Plymouth nightstand. Outfitted with three roomy drawers on premium ball-bearing glides to store all your bedside essentials, this nightstand also features integrated power to keep unsightly cords concealed and USB ports to charge your devices. A distressed graywash finish is contrasted with antique gunmetal pulls, while paneled accents and turned bun feet add to the unique vintage charm.
Product Details
| Collection | Plymouth |
|---|---|
| Features | Charging Ports Included, Drawer(s), Felt-Lined Drawer(s), and Cedar-Lined Drawer(s) |
| Type | Nightstands |
| Carton Volume | 12.142 |
| Carton Weight | 91.550 lb |
| Product Weight | 90.600 lb |
| Weight | 90.6 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 30 × 30 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Gray |
| Style | Rustic |
| Collection | Plymouth |
Contact Us
"*" indicates required fields