Laguna Solid Wood 2dwr Nightstand – Natural Maple
SKU:
54010257
Category: Nightstands
Tags: Classic Home, Cream, Natural Maple, Nightstands
Brand: Classic Home
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
Fresh and inspiring, the Laguna evokes California casual with each detail. Subtle curves and built-in drawer pulls create a simplistic design, while solid mango wood in a soft butternut finish pairs dreamy storage with a modern yet timeless appeal.
Product Details
| Overall Dimensions | 25”W x 17”D x 24”H |
|---|---|
| Materials | Mango wood |
| Colors | Natural Maple |
| Weight | 52 lbs |
| Casegoods Drawer Count | 2 |
| Casegoods Drawer Interior Dimensions | 19.25″x13″x5.75″ |
| Wire Management Holes | 2 |
| Weight | 52 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 25 × 24 in |
| Brand | Classic Home |
| Color | Cream |
| Detail Color | Natural Maple |
| Style | Scandinavian |
| Collection | Laguna |
Contact Us
"*" indicates required fields
