Normandy Queen Panel Bed
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
Simple geometry creates a look of timeless elegance for your bedroom with the Normandy Queen Panel Bed. Inspired by European architecture, this panel bed offers a minimalist silhouette featuring an inviting, warm driftwood finish. Standing on a dignified, strong frame, this piece is sure to be a conversation starter. Regal comfort in a simplistic design sure to bring enduring style for generations. Bring it all home with Normandy.
Product Details
| Collection | Normandy |
|---|---|
| Features | Storage Drawer(s) |
| Style | Transitional |
| Headboard Style | Panel |
| Type | Beds |
| Carton Volume | 53.580 |
| Carton Weight | 205.400 lb |
| Product Weight | 169.9 lb |
| Weight | 169.9 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 88 × 66 × 52 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Style | Transitional |
| Collection | Normandy |
Contact Us
"*" indicates required fields