6/6 Storage Footboard
SKU:
37583
Category: Bed Parts
Tags: Bed Parts, Cream, Drift, Riverside Furniture
Brand: Riverside Furniture
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
Product Details
| 6/6 Storage Footboard | Constructed of select hardwoods and oak veneer |
|---|---|
| 6/6 Storage Footboard | Natural woven material on headboard |
| 6/6 Storage Footboard | Custom designed hardware in an aged bronze finish |
| 6/6 Storage Footboard | Multistep blonde finish for a casual vibe |
| 6/6 Storage Footboard | Sleek full round tapered posts |
| 6/6 Storage Footboard | King Panel Bed: 37580-37583-37576 |
| 6/6 Storage Footboard | Fully Assembled: 81″ x 88″ x 67″ |
| Dimensions | 81.00″W X 02.87″D X 20.00″H |
| Weight | 116.84 lbs |
| Natural woven material on headboard | Yes |
| Custom designed hardware in an aged bronze finish | Yes |
| Multistep blonde finish for a casual vibe | Yes |
| Sleek full round tapered posts | Yes |
| King Panel Bed: 37580-37583-37576 | Yes |
| Fully Assembled: 81″ x 88″ x 67″ | Yes |
| Weight | 116.8 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 2.87 × 81 × 20 in |
| Brand | Riverside Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | Drift |
| Style | Cottage |
| Collection | Laguna |
Contact Us
"*" indicates required fields