6/6 Panel Footboard
SKU:
37581
Category: Bed Parts
Tags: Bed Parts, Cream, Drift, Riverside Furniture
Brand: Riverside Furniture
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
Product Details
| 6/6 Panel Footboard | Constructed of select hardwoods and oak veneer |
|---|---|
| 6/6 Panel Footboard | Natural woven material on headboard |
| 6/6 Panel Footboard | Multistep blonde finish for a casual vibe |
| 6/6 Panel Footboard | Sleek full round tapered posts |
| 6/6 Panel Footboard | King Panel Bed: 37580-37581-37572 |
| 6/6 Panel Footboard | Fully Assembled: 81″ x 88″ x 67″ |
| Dimensions | 80.75″W X 02.75″D X 18.75″H |
| Weight | 46.30 lbs |
| Natural woven material on headboard | Yes |
| Multistep blonde finish for a casual vibe | Yes |
| Sleek full round tapered posts | Yes |
| King Panel Bed: 37580-37581-37572 | Yes |
| Fully Assembled: 81″ x 88″ x 67″ | Yes |
| Weight | 46.3 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 2.75 × 80.75 × 18.75 in |
| Brand | Riverside Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | Drift |
| Style | Cottage |
| Collection | Laguna |
Contact Us
"*" indicates required fields