6/0-6/6 Uph Storage Fb
SKU:
27183
Category: Bed Parts
Tags: Bed Parts, Cream, Dark Cabernet, Riverside Furniture
Brand: Riverside Furniture
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
Product Details
| 6/0-6/6 Uph Storage Fb | Constructed of select hardwoods |
|---|---|
| 6/0-6/6 Uph Storage Fb | Upholstered ivory footboard bench, also lifts for additional storage |
| 6/0-6/6 Uph Storage Fb | Storage cavity is cedar lined |
| 6/0-6/6 Uph Storage Fb | Seat Height: 19″ |
| 6/0-6/6 Uph Storage Fb | Upholstered with 100% Polyester |
| 6/0-6/6 Uph Storage Fb | Cleaning code: W |
| 6/0-6/6 Uph Storage Fb | Includes wood support slats for bedding and wood support legs with a built-in leveler attached to each slat |
| Dimensions | 79.50″W X 14.00″D X 19.00″H |
| Weight | 0.00 lbs |
| Upholstered ivory footboard bench, also lifts for additional storage | Yes |
| Storage cavity is cedar lined | Yes |
| Seat Height: 19″ | – |
| Upholstered with 100% Polyester | Yes |
| Cleaning code: W | Yes |
| Includes wood support slats for bedding and wood support legs with a built-in leveler attached to each slat | Yes |
| Weight | 114.6 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 14 × 79.5 × 19 in |
| Brand | Riverside Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | Dark Cabernet |
| Style | Refined Glam |
| Collection | Lydia |
Contact Us
"*" indicates required fields