6/0-6/6 Panel Footboard
SKU:
50381
Category: Bed Parts
Tags: Bed Parts, Brown, Natural, Riverside Furniture
Brand: Riverside Furniture
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
Product Details
| 6/0-6/6 Panel Footboard | Constructed of hardwood solid and Oak veneer with metal framework |
|---|---|
| 6/0-6/6 Panel Footboard | Includes wood support slats for bedding and wood support leg(s) with a built-in leveler attached to each slat |
| Dimensions | 79.75″W X 02.50″D X 17.00″H |
| Weight | 40.79 lbs |
| Includes wood support slats for bedding and wood support leg(s) with a built-in leveler attached to each slat | Yes |
| Weight | 40.8 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 2.5 × 79.75 × 17 in |
| Brand | Riverside Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | Natural |
| Style | Refined Glam |
| Collection | Sophie |
Contact Us
"*" indicates required fields